Dla pacjenta

Zdrowie i życie to najcenniejsze rzeczy, które mamy do stracenia. Nie może być tu miejsca na źle pojęte oszczędności czy zaniedbania. Wszystkie nasze działania prowadzą do tego, by rzetelnie przeprowadzić Państwa przez proces diagnostyczny, tak aby na końcu otrzymać w pełni wiarygodny wynik, wykonany w oparciu o najnowszą wiedzę i rozwiązania technologiczne, gwarantujące jego najwyższą jakość.

Przygotowanie do badania

 1. Zanim pójdziesz na badania.
  Ściągnij plik pdf.
 2. Zanim pójdziesz na badania - szczegółowe wytyczne.
  Ściągnij plik pdf.
 3. Jak przygotować się do badania moczu.
  Ściągnij plik pdf.
 4. Jak prawidłowo przeprowadzić dobową zbiórkę moczu.
  Ściągnij plik pdf.

Odbiór wyników

W trosce o zachowanie poufności danych pacjentów i zapewnienie, że wyniki badań trafiają wyłącznie do upoważnionych odbiorców, Laboratoria Medyczne OptiMed oferują Państwu następujące warianty odbioru wyników badań:


Uwaga
Nie podajemy wyników telefonicznie i osobom nieupoważnionym.
W przypadku, gdy pacjent nie posiada Upoważnienia do odbioru wyników Pracownik laboratorium ma obowiązek jednoznacznie zidentyfikować go, na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Dopuszcza się wydawanie wyników badań osobom trzecim w przypadku, gdy okażą Upoważnienie do odbioru wyników pacjenta, którego wyniki chcą odebrać lub okażą dokument tożsamości właściciela wyniku w przypadku, gdy nie posiadają wspomnianego wyżej upoważnienia.